​​​​​​​Basketbalový svátek opět v Ústí.

Po reprezentační pauze se o víkendu opět naplno roztočí kola nadstavbové části Kooperativa NBL. A SLUNETA vstoupí do víru dalších zápasů domácím střetnutím s Válečníky. Fanoušci se tedy mohou opět těšit na dech beroucí atmosféru a až po strop naplněné Sportcentrum SLUNETA.

A jak vůbec vyplnili oba soupeři reprezentační přestávku? Válečníci ji využili hlavně k odehrání semifinále Alpsko Adriatického poháru s Gmundenem a do série hrané na dva zápasy a celkový součet skóre vkročili dobře, když v Děčíně vyhráli 96:71.

SLUNETA měla spoustu prostoru potrénovat a připravit se na finišující nadstavbu a boj o co nejlepší umístění před začátkem vyřazovacích bojů. V rámci této přípravy sehrála parta Tondy Pištěckého dvě přátelská utkání (obě za zavřenými dveřmi). Nejprve si poradili s kolínskými Medvědy na jejich půdě a v domácím prostředí nakonec přehráli těsně i německý Chemnitz. Obě utkání dle slov našeho trenéra splnila účel a poskytla spoustu prostoru natrénovat nové věci.

Co se týče vzájemných zápasů Ústí a Děčína, tak o nich už bylo napsáno nespočet řádků, ale v této sezóně si je ústecký fanda čte s větší radostí, poněvadž doposud se Válečníkům nepodařilo vyzrát na Pavla Houšku a spol. A že měli už hodně příležitostí, celkem 4, zajímavé je, že ani jedno utkání neskončilo větším rozdílem a hrálo se buď prodloužení, nebo rozhodovala až infarktová koncovka. Největší rozdíl, kterým SLUNETA vyhrála, bylo v rámci Alpe Adria Cupu v základní skupině, a to o 7 bodů, navíc v Děčíně. Vzájemná střetnutí v rámci nejvyšší domácí soutěže skončila v Ústí o dva body a SLUNETA vydřela výhru v Děčíně o pouhý bod, navíc v prodloužení.

Dle předchozích řádků je tedy jasné, že nás opět čeká strhující utkání s možná nejlepší a nejtřaskavější atmosférou na české basketbalové scéně. Pořadatelé si pro fanoušky navíc připravili další novinku, podařilo se jim totiž domluvit DJ Aleše Matouška, ano, toho Aleše, který už v Ústí byl na utkání hvězd a dokonce hraje pravidelně na utkáních české mužské reprezentace.

Baketbalový svátek v Ústí bezpochyby opět přiláká širokou veřejnost a není divu, Válečníci prahnou po odvetě, všichni se mohou těšit na jedinečnou atmosféru, kterou navíc podkreslí DJ Aleš Matoušek. Takže v neděli se na vás těšíme.

Tonda Pištěcký:
„Končící reprezentační pauzu jsme plně využili dle mých představ. Tým tvrdě pracoval a já věřím, že se nám to v náročném programu vrátí. Hned v neděli nás čeká již páté derby sezóny. Na domácí palubovce přivítáme Děčín. Domnívám se, že by bylo zbytečné se rozepisovat o tomto soupeři. Obě družstva se velmi dobře znají. Opět čekávám zápas s maximálním nasazením před vyprodanou SLUNETOU.“

Pavel Houška:
„Budu se nejspíš opakovat, ale každý zápas s Děčínem je utkání, na které se prostě musíte těšit. Mimo hřiště se všichni hráči a dokonce i vedení dobře znají a oba kluby jsou personálně provázány, ale jakmile přijde derby, neznáme bratra…bude to zase velký boj a uvidíme, komu reprezentační přestávka pomohla více. Oni nám mají co vracet a my chceme zase ukázat, kdo vládne severu.“